O nás

Úsměv mámy, z.s. podporuje šťastné mateřství a ženy, kterým do života vstoupily psychické obtíže v těhotenství nebo v období po porodu. Ačkoliv se v zahraniční jedná o aktuální téma, v ČR je zatím spíše okrajové. Proto vznikl spolek Úsměv mámy, který se věnuje osvětovým aktivitám, organizuje svépomocné podpůrné skupiny v různých městech, propojuje ženy se zkušeností a snaží se vyjednávat o lepší systémové péči. V roce 2020 jsme otevřeli vlastní centrum v Praze.

Úsměv mámy tvoří lidé

Především jsme ale skupina lidí, které pojí společný zájem zlepšit život maminkám, jež se právě trápí. Desítky šikovných žen (a k tomu pár mužů) s nadšením posouvají téma křehké mateřské psychiky mílovými kroky vpřed.

K cíli vede mnoho cest

Nejsme zastánci jedné správné cesty a víme, že každému vyhovuje něco jiného. Základní směřování vaší cesty k nalezení ztracené duševní pohody určujete vy.

  • Je pro vás důležité kojení? Domluvíme vše tak, abyste mohla pokračovat dál.
  • Už kojit nechcete? V pořádku, u nás vás nikdo odsuzovat nebude.

Úsměv mámy je tu proto, aby podpořil vaše rozhodnutí. Nevíte si rady? Nevadí, probereme možnosti společně.

Nabízíme základní informace o psychických potížích v mateřství, základní analýzu vašich potíží za pomoci psychometrických nástrojů, služby peer konzultantek, psychologickou podporu, podpůrné skupiny, skupinové aktivity, nová přátelství i možnost zapojit se do činnosti spolku a centra.

Theme: Overlay by Kaira
Praha