Náš tým

Lucka Kočová
manažerka centra

lucka@usmevmamy.cz

Veronika Kubrichtová
předsedkyně Úsměvu mámy

veronika@usmevmamy.cz

Veronika Hanušová
psychoterapie a HR agenda

veronika.hanusova@usmevmamy.cz

Veronika Šišmová
propagace, peer konzultantka

veronika.sismova@usmevmamy.cz

Adéla Sedláková
peer konzultantka, ilustrátorka

adela.sedlakova@usmevmamy.cz

Veronika Krásová
peer konzultantka

Kateřina Azavedo
peer konzultantka

Hana Hetlinger
peer konzultantka

Zuzana Bílková
psycholožka

Zuzku Bílkovou do Úsměvu mámy přivedla její vlastní zkušenost s velkými úzkostmi, které zažila po narození dcerky. Ačkoliv je Zuzka psycholožka, v prvních chvílích byla proti těmto obtížím naprosto bezbranná. Postupně se jí je však díky psychoterapii a velké podpoře manžela podařilo zvládnout a již se neopakovaly. V našem pražském centru Zuzka působí jako peer konzultantka a psycholožka a pomáhá ostatním ženám ke klidnějšímu mateřství.

Renata Jindrová
peer konzultantka

Renča je mámou tří dětí a po narození nejmladšího syna Toníka ji potrápily silné poporodní úzkosti a deprese. Byly tak velké, že Renča musela začít užívat léky. Díky podpoře rodiny a Úsměvu mámy se ale opět stala usměvavou maminkou 🙂 Po této zkušenosti se Renča rozhodla další maminky podporovat v těchto těžkých chvílích a podat jim pomocnou ruku.

Externí spolupracovníci

Mgr. Tereza Hartmanová
psycholožka

Tereza Hartmannová je absolventkou jednooborové psychologie Univerzity Palackého v Olomouci a kompletního kurzu krizové intervence. Působí v Národním ústavu duševního zdraví a v medicínsko-technologické společnosti Mindpax, kde se věnuje klientům, u kterých propukla mánie, deprese nebo psychóza. S Úsměvem mámy spolupracuje od roku 2019, kdy nás sama aktivně oslovila, protože ji téma mateřské psychiky zajímá. A takové psycholožky my si hýčkáme

Mgr. Renata Banášová
psycholožka a školitelka týmu peer konzultantek

MUDr. Antonín Šebela, PhD.
odborný konzultant a školitel,
Národní ústav duševního zdraví

Antonín Šebela patří k českým průkopníkům systematického řešení psychických obtíží žen v těhotenství nebo po porodu . Psychiatr a vědecký pracovník, který se zasloužil o zavedení screeningu psychických obtíží v perinatálním období ve vybraných porodnicích a usilovně pracuje na jeho rozšíření. Působí ve specializované ambulanci pro maminky v Národním ústavu duševního zdraví, je členem mezinárodní organizace „The International Marcé Society for Perinatal Mental Health “ a absolvoval odbornou stáž v „Before After Baby Lab“ na univerzitě Yale.  A k naší velké radosti s námi od začátku roku 2019 spolupracuje.

Theme: Overlay by Kaira
Praha